Choď na obsah Choď na menu
 


1. ročník Farskej rodinnej opekačky

6. 6. 2011

 

Dňa 22. 5.2011 sa v našej farnosti uskutočnil 1. ročník Farskej rodinnej opekačky. Toto podujatie bolo určené pre všetky rodiny, ktoré chceli aktívne stráviť nedeľné popoludnie mimo svojich obývačiek. V priestoroch Cirkevnej strednej odbornej školy sv. Jozafáta bola pripravená možnosť pochutiť si na grilovaných klobáskach, ľahkom občerstvení a zapojiť sa do športových aktivít na ihrisku i v telocvični.
Akcie sa zúčastnilo 77 „registrovaných“ návštevníkov ako aj ďalší, ktorí sa prišli pozrieť „len tak“. Počasie nám vyšlo, bolo horúco a to nielen pri grile ale aj na športoviskách. Futbalový zápas medzi horným a dolným koncom skončil nerozhodne 1:1 na góly, 2:2 na tyčky. Objavilo sa aj pár zranení – nejaká tá odrenina na kolene alebo lakti a žiaľ aj jedno vykĺbené rameno (asi sme podcenili strečing pred zápasom). Podľa našich informácií je už rameno na mieste a veríme, že zranenému ostali len dobré spomienky na kvalitný športový výkon. O ďalší program sa postarali prizvaní animátori, ktorí do hier zapojili aj staršie ročníky. Sledovať ich vzájomné súperenie počas športovo a matematicky ladenej rozprávky nenechalo žiadne pery bez ohybu. Deti privítali aj iné aktivity v skupinkách s animátormi. Nemalou mierou na vydarenej akcii sa podieľali aj samotní účastníci – rodičia si vymieňali skúsenosti s výchovou detí, deti sa o zábavu „postarali“ nielen s animátormi ale aj samy.
Vďaka dobrému logistickému zabezpečeniu (pripravené drevo i palice na opekanie) sa splnila túžba niektorých detí vziať osud špekáčiek do vlastných rúk a očierniť ich nad otvoreným ohňom. Aj keď nejaké to mäsko alebo cibuľka skončili v plameňoch, nebolo to na škodu. Svojou následnou vôňou len dotvorili príjemnú a pohodovú atmosféru. Svojou návštevou nás poctil ešte pred oficiálnym začiatkom pán kaplán Dalibor, ktorý k občerstveniu prispel veľmi chutnou tortou a hneď sa zapojil aj do prípravných prác – viazanie menoviek, čistenie cibúľ a pod. Neskôr došiel aj pán farár. Ten sa snažil pochutiť si na klobáskach i niečom sladkom, čo sa mu však darilo len veľmi ťažko, pretože viedol rozmanité dialógy s prítomnými rodičmi. Nakoniec sa tváril spokojne. Nevieme či to bolo kvôli jedlu, alebo kvôli početnej účasti na akcii (možno oboje).

Celková atmosféra na tomto podujatí ako aj postrehy z rozhovorov poukázali na to, že podobné akcie by sa mali konať častejšie. Rodičia privítali možnosť vyjsť so svojimi ratolesťami medzi ostatné deti, porozprávať sa s ostatnými rodičmi, poprípade si aj zašportovať. Tento prvý ročník farskej rodinnej opekačky bol len skúšobný, zameraný hlavne na to, aby sa otestoval záujem rodičov. Taktiež poslúžil aj na získanie skúsenosti a názorov, čo rodiny očakávajú od podobných akcií tak, aby ďalšie ročníky svojim programom a ponukou zlepšovali svoju kvalitu. Veríme, že na budúci rok sa stretneme znova a v ešte vyššom počte. Samozrejme tešíme sa na stretnutia aj pri iných aktivitách našej farnosti. Najbližšie náš čaká Farský deň a to dňa 3. Júla 2011. Dovidenia.

(admin)

 

Náhľad fotografií zo zložky 1. ročník Farskej rodinnej opekačky

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

1.farská rodinná opekačka

(Maja, 14. 6. 2011 17:08)

Prvá akcia sa podľa mňa veľmi vydarila. Dúfam, že o ďalšie akcie bude zo strany rodín našej farnosti aspoň taký záujem, aký bol na opekačke. Účasť 77 ľudí vrátane detí ma veľmi teší.Rodiny

(Stano, 13. 6. 2011 22:51)

Hurá, aspoň v niečom prvý.
Na profesionalnej urovní ste sa zhostili menežovaniu tejto stránky, vďaka Vám.
Čo sa týka Púte rodín, pred rokom som sa jej 1x s celou rodinou zúčastnil a zanechala v nás hlboký dojem. Paľo Hudák je charizmatik a dielo ktoré tam s Božou pomocou realizuje prináša bohatú úrodu.
Ducha s veľkým D , ktorý vo Vysokej je, oplati sa zakúsiť. Teším sa na rodiny z TV

Rodiny

(Admin, 13. 6. 2011 9:42)

Hurá, prvý komentár :-)
Myslím, že všetci zúčastnení majú pekné spomienky. K ďalším akciám - je to na nás všetkých, čo pripravíme. Naše pripravované akcie budú oznamované v sekcii "pripravované aktivity". Akcie pripravované inými subjektami budú uverejňované v sekcii "Zaujímavé podujatia", kde už teraz je pozvánka na Púť rodín. Mrknite sa na to. Je to pekná akcia a o deti je postarané tiež ;-)

Rodiny

(Stano, 13. 6. 2011 0:13)

Veľmi pekná akcia. Verím, že budú aj iné napr. cyklotúra rodím, olympiáda rodín, púť rodín http://domcek.org/ , atď.