Choď na obsah Choď na menu
 


Národný týždeň manželstva 2011

3. 6. 2011

Aktivity zamerané na rodiny v rámci Slovenskej republiky majú rôznu podobu. Jednou z nich je akcia nazvaná Národný týždeň manželstva. Bližšie informácie o tejto aktivite môžeme nájsť na stránke www.ntm.sk. V duchu výzvy zakladateľov tohto podujatia na Slovensku sa aj naša farnosť pripojila k tejto myšlienke a dňa 9.2.2011 v spolupráci s kpl. Adriánom spestrili svätú omšu obetovanú za rodiny našej farnosti bohatším sprievodným programom.

Úmyslom bolo vytvoriť počas tejto svätej omše atmosféru, ktorá by napomohla zúčastneným manželom hlbšie precítiť jej priebeh. Už len maličkosti ako je zapojenie viacerých rodín do jednotlivých častí slávnosti (prinesenie obetných darov, čítanie zo Sv. písma a pod.) priniesli hlbší duchovný rozmer. Tento bol znásobený vhodným výberom piesní, ktorých text sa zobrazoval na rozmernom plátne. Symboliku obetovania omše za manželov dotvorilo srdce ako obetný dar, na ktorom boli umiestnené svadobné fotografie zúčastnených manželských párov. Vidieť svoje fotografie pred oltárom a kňazom vysluhujúcim svätú omšu malo silný náboj. Manželia si počas omše plne uvedomovali potrebu Božej prítomnosti vo svojich životoch a v životoch svojich rodín.

Príjemným bolo aj stretnutie manželov po svätej omši pri pohostení, ktorým nás prekvapil kpl. Adrián. Myslím, že všetci odchádzali spokojní a Národný týždeň manželstva spolu so sprievodnými akciami napomohol utužovaniu manželských vzťahov a uvedomeniu si hodnoty manželstva.

(admin)

 

Náhľad fotografií zo zložky Národný týždeň manželstva 2011

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.